Prof. Jan Węglarz honorowym obywatelem Miasta Poznania

Honorowym obywatelem Miasta Poznania zostanie w tym roku prof. Jan Węglarz.

Prof. Węglarz jest Dyrektorem Instytutu Informatyki na Wydziale Informatyki PP od 1990 r.

Prof. Jan Węglarz urodził się w Poznaniu w 1947 r. Jest absolwentem Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej. Tytuł doktora uzyskał w 1974 r., natomiast doktora habilitowanego w 1977 r. W 1983 r. otrzymał tytuł profesora nadzwyczajnego, a w roku 1988 – profesora zwyczajnego.

Od 1991 r. Węglarz związany jest także z Polską Akademią Nauk, najpierw jako członek korespondent, a od 1998 roku jako członek rzeczywisty PAN. Laureat honorowego obywatelstwa jest ponadto członkiem wielu polskich i światowych towarzystw naukowych, w tym m.in. American Mathematical Society, Operations Research Society of America, a także członkiem-założycielem i członkiem honorowym Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Prof. Węglarz posiada ponadto tytuł doktora honoris causa m.in. Politechniki Szczecińskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Tytuł zostanie wręczony podczas uroczystej sesji rady miasta w poznańskim Ratuszu 29 czerwca w dniu patronów Poznania – św. Piotra i Pawła

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.