Let’s Roq: Konkurs uczenia maszynowego dla studentów Politechniki Poznańskiej

Uczenie maszynowe jest dzisiaj jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin informatyki, zarówno pod kątem badań teoretycznych, jak i praktycznych zastosowań. Potwierdzeniem tych słów jest zainteresowanie firm komercyjnych organizacją konkursów dla studentów Politechniki Poznańskiej.

Firma Roq.ad, zajmująca się technologiami związanymi z marketingiem internetowym, organizuje wspólnie z Politechniką Poznańską konkurs „Let’s Roq”. Zadaniem dla studentów będzie napisanie algorytmu identyfikacji urządzeń elektronicznych należących do tego samego użytkownika. Jest to bardzo ciekawe wyzwanie w kontekście szybko rosnącego rynku reklamy internetowej.

Firma Roq.ad jest dynamicznie rozwijającym się start-up z siedzibą w Berlinie. Jej zespół inżynierski jest natomiast niemal w całości zlokalizowany w Poznaniu. Rozwiązania proponowane przez nią w dużej mierze bazują na technologiach uczenia maszynowego.

W konkursie studenci staną przed zadaniem oszacowania z jakim prawdopodobieństwem dwa urządzenia należą do tego samego użytkownika. Warto podkreślić, że dane udostępnione studentom pochodzą z rzeczywistego ruchu w Internecie. Są jednak odpowiednio przetworzone, aby uniemożliwić identyfikację urządzeń oraz użytkowników.

Do konkursu zaproszeni są studenci Politechniki Poznańskiej (również doktoranci).
Dla zwycięzców czeka pula nagród w wysokości 10 000 złotych oraz możliwość odbycia stażu w dziale Data Science firmy Roq.ad.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronach:
https://challenge.roq.ad oraz
https://www.cs.put.poznan.pl/kjasinska/lectures/mmds-challenge/letsroq/

Spotkanie inaugurujące konkurs na Politechnice Poznańskiej:

4 listopada 2016, godz. 9:45, sala 125BT (w ramach wykładu z przedmiotu Projekt eksploracji danych prowadzonego przez dr. inż. Krzysztofa Dembczyńskiego)

Cotygodniowe konsultacje (można na nich uzyskać cenne wskazówki i przedyskutować napotkane problemy):

Odbywają się we wtorki godz. 16:50-18:20 lub 18:30-20:00 w sali 43 CW. Konsultacje prowadzi mgr inż. Kalina Jasinska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.